קורונהפוביה: חושש מידי לחזור לשגרה?

בימים אלו אנו מוצאים את עצמנו בפני מציאות משתנה ללא הרף, עם הוראות לציבור המשתנות במהירות: ממצב של סגר וריחוק חברתי, כעת אנו מקבלים הנחיה לצאת מן הבתים, ולחזור לתפקוד "שגרתי" - עם תזכורת לכך שהמצב עלול לחזור לקדמותו.

למרות ההקלות בהנחיות שניתנו, אנשים רבים חווים קושי סביב היציאה מהסגר. יציאה מהבית לאחר תקופה כל כך ארוכה והצורך בהסתגלות למציאות חדשה - דורשים כוחות נפשיים  בשל המציאות המורכבת, הגיוני, טבעי ונפוץ מאוד שנחוש שוב תחושת חרדה בשל המציאות המורכבת.

מה ניתן לעשות כדי לעזור לעצמנו לצלוח את המעברים האלו בצורה קלה יותר?בעצם, כל מה שדיברנו עליו עד כה - רלוונטי גם פה: ניתן להשתמש בטכניקות ההרגעה עליהן פירטנו בעבר, שני כלים יעילים ביותר הן אימוני נשימה ומדיטציות אשר יעילים ביותר להשקטה של המערכות בגוף האחראיות על "כוננות", והפעלה של המערכות האחראיות על "רגיעה". להסבר מפורט על טכניקות הרגעה, לחץ כאן.

בנוסף, ניתן לעבוד על שינוי התנהגותי, שיסייע דרך שיפור הרווחה הנפשית והפיזית שלנו ולהמשיך לעבוד על שינוי קוגניטיבי שיעזור לנו להבין מהם דפוסי החשיבה המעוררים אצלנו חרדה - ואיך לשנות אותם.

بني هذا الموقع بأيدي مختصين: عمال اجتماعين، اخصائيين نفسيين وأطباء نفسيين الذين يودون إتاحة المساعدة لمن يشعر بضائقة نفسية بسبب أزمة الكورونا العالمية. حتى نعلم اذا ما كان كان استخدام الموقع ناجعا لكم، نرجو أن تقوموا بالاجابة على استبيان قصير لأهداف بحثية